YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN YOGA!

Sanat

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Spor
  5. YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN YOGA!

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN YOGA!

Özellikle son dönemlerde popülerleşen yoga, fiziksel ve zihinsel sağlığı geliştirmeye dayalı, nefes ve duruş odaklı bir pratiktir.
Yoga hareketlerini uygularken nefes almayı sürdürerek daha iyi bir duruş, güçlendirilmiş bir beden, artan esneklik ve aynı zamanda stresle başa çıkma becerisi gibi birçok faydası bulunmaktadır. Eğer siz de yogaya başlama konusunda kararlıysanız ilk adım birkaç yoga ekipmanı edinmekten geçiyor. Sonrasında doğru eğitim videolarını bulduğunuz ve uygun ortamı sağladığınızda yoga yapmak için hazırsınız demektir.İşte, edinmeniz gereken bazı ekipmanlar:

1- İdeal Kıyafet
Yoga alışverişinizin önemli bir parçası kıyafet tercihinizdir. Sıkı taytlar birinci önceliğiniz olmalıdır. Bu taytların likra ve pamuk karışımı olması önemlidir çünkü hareket halinde olacağınızdan nefes almayan kıyafetler sizi rahatsız edecektir. Vücudunuzun şeklini alan ve ter tutmayan kıyafetler seçilmesi uygun olacaktır.

2- Yoga Matı
Yoga matı seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç detay var. Matınızın kalınlığı ve kaymama özelliği bunların başında geliyor. Diz, dirsek, el ve kuyruk sokumunun zarar görmemesi için matın kalın olmasında fayda var.

3- Yoga Kemeri
Yoga kemeri özellikle bazı duruşlarda dizlerin arka taraflarını esnetmek ya da omuz açma egzersizlerinde kolunuzu daha ileri uzatabilmenizi sağlar. 
Yoga kayışı olarak da bilinen bu ekipman, yeni başlayanlar için olmazsa olmazlar arasında.Tüm bu ekipmanları TerraCity Avm'deki Decathlon mağazasından temin edebilirsiniz. Namaste!