Hayatınıza Yön Verecek Kitap Önerileri

Sanat

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Sanat
  5. Hayatınıza Yön Verecek Kitap Önerileri

Hayatınıza Yön Verecek Kitap Önerileri

Son zamanlarda olmazsa olmaz ve herkesin okumak istediği kitapları sizin için derledik.  Bu romanları okurken her zaman gerçek hayattan kesitler bulmak istersin ve aralarından en iyilerini bulmak isteyebilirsin. Bu tarz bir isteğe sahipsen doğru kitap listesi işte burada.

Sineklerin Tanrısı – William Golding

“Sineklerin Tanrısı”, günümüzde bir atom savaşı sırasında, ıssız bir adaya düşen bir avuç okul çocuğunun, geldikleri dünyanın bütün uygar törelerinden uzaklaşarak, insan yaradılışının temelindeki korkunç bir gerçeği ortaya koymalarını dile getirir.

Otomatik Portakal – Anthony Burgess

Tüm hayvanların en zekisi, iyiliğin ne demek olduğunu bilen insanoğluna sistematik bir baskı uygulayarak onu otomatik işleyen bir makine haline getirenlere kılıç kadar keskin olan kalemimle saldırmaktan başka hiçbir şey yapamıyorum…

Kırmızı Saçlı Kadın – Orhan Pamuk

Kitapta 1985 yılında geçen öykü, Cem isimli karakterin gözünden anlatılıyor. Kitap; Cem’in Kuyuculuk işi için gittiği kasabada ustasından gizli olarak bir çadır tiyatrosuna adını bile bilmediği “Kırmızı Saçlı Kadın”ı görmeye gitmesini, ona aşık olmasını, ilk aşkı olan “Kırmızı Saçlı Kadın”la olan münasebetini konu edinir.

Uyku – Haruki Murakami

Çok sevilen Japon yazar Haruki Murakami’nin kısa öykü derlemesi “Elephant Vanishes” adlı eserinde geçen Uyku adlı anlatısı, Alman sanatçı Kat Menschik’in hayran bırakan çalışmalarıyla ve Doğan Kitap etiketiyle 2015 yılında okuyucularla buluşmuştur.

Sırça Köşk – Sabahattin Ali

1947 yılında yayımlanan Sabahattin Ali’nin birkaç kısa öyküsünden ve “büyüklere masallar” şeklinde tabir edilebilecek masallarından oluşan Sırça Köşk, dönemin devlet yönetimine ve düzenine eleştirel bir bakış sunmaktadır. Kitap, bir dönem yasaklı kitaplar arasında bulunmuştur.

Eğer sende hala bu kitapları okuma fırsatı bulamadıysan, tekrar hatırlatalım istedik. J TerraCity AVM, D&R’dan okumak istediğin tüm kitapları bulabilirsin. İyi Alışverişler.