Manikür Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Kadın
  5. Manikür Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Manikür Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her kadın el ve tırnak bakımına özen gösterir. El bakımı için düzenli olarak manikür veya bakım kremleri kullanır. El bakımı yaparken sağlığımıza da önem vermeliyiz. Bunun için sizlere manikür öncesi dikkat edilmesi gereken şeyleri planlıyoruz.

  1. Eldiven kullanımı

 

Hijyen açısından önemli olan adımların başında eldiven kullanımı gelir. Manikür yaparken manikürcünüz mutlaka eldiven kullanmalıdır. Zorunlu durumlarda anti bakteriyel jel de kullanılabilir.

 

  1. Törpü

 

Tırnak yapısı ve şekline göre törpü yapılmalı ve sadece şekil verilmelidir. Tırnakları kısaltmak için ise tırnak makası kullanmalıyız.

  1. Hijyen

Manikür yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli öğe; hijyendir. El yoluyla geçen bulaşıcı hastalıklardan korunmak için manikür yaparken hijyen unsuruna dikkat etmeliyiz. Manikür yaparken kullanılan ortak malzemelerdeki virüsler sağlığımızı ciddi anlamada tehlikeye sokabilir.

  1. Kendi Eşyalarınızı Götürün

Manikür yapmaya başlamadan önce manikürcünüzden paketi sizin gözünüzün önünde açmasını isteyin. Eğer imkanınız varsa kendi manikür malzemeleriniz yanınızda götürün ve işlemi kendi malzemelerinizle yaptırın. Birçok bulaşıcı hastalıktan korunmuş olacaksınız. Ayrıca kullandığınız ürünler tırnağınıza ve sağlığınıza zarar vermeyen malzemeler içermelidir.

  1. Tırnak Eti

Tırnak etlerinin kesilmesi dışarıdaki mikropların vücudunuza girmesini kolaylaştırır. Bu da parmağınızda yara ve enfeksiyona sebep olur. Manikür yaparken manikürcünüzden tırnak eti alınırken derinizin derinine inmemesi isteyin. Klasik manikür yerine ‘Mavala Manikür’ yaptırmayı da deneyebilirsiniz. Hem sağlığınızı korur hem de daha güzel tırnaklara sahip olabilirsiniz.