En Sevilen Yaz Meyvesi Karpuz!

GurmeTerra

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. GurmeTerra
  5. En Sevilen Yaz Meyvesi Karpuz!

En Sevilen Yaz Meyvesi Karpuz!

Yaz aylarının en sevilen meyvelerden biridir karpuz. Lezzetli olmasının yanında serinletici de olmasıyla da gönüllere taht kuruyor. Yaz aylarında soframızdan eksik etmediğimiz, sıkılmadan yediğimiz karpuzun farkında olmadan vücudumuza sağladığı yararları vardır. Peki bunlar nelerdir?

1. Saç ve Cilt Sağlığını Koruyor.

Karpuz, içerdiği C vitamini ve A vitaminleri sayesinde saçlarımıza ve cildimize destek oluyor. Yüksek su oranıyla saçları nemli ve sağlıklı olmasını sağlıyor. Cildin daha genç ve sağlıklı gözükmesinde C vitamini, canlı ve kırışık oluşumunun önüne geçmekte A vitamini rol oynuyor.

2. Kas Ağrılarına İyi Geliyor.

Özellikle spordan sonra oluşan kas ağrılarınız için bol bol karpuz tüketebilirsiniz. Egzersiz sonrası içeceğiniz 1 bardak karpuz suyu kas ağrılarınızı daha hızlı toparlayacaktır.

3. Sağlıklı Bir Uyku Çekmenizi Sağlıyor.

Karpuzun içeriğinde bulunan magnezyum sayesinde daha sağlıklı uyku çekmenizi sağlıyor.

4. Kalp Sağlığını Koruyor.

Tekli ve çoklu yağ asitlerinden zengin olmasıyla, kandaki kötü kolesterolü düşürmede yardımcı oluyor. Bu şekilde de kalp sağlığını da koruyor.

5. Vücudun Sıvı İhtiyacını Karşılıyor.

Su oranı ile yüksek olmasıyla karpuz, ödem oluşumunu önlüyor. Vücudunuzun su ihtiyacını giderebilmek için de ara öğünlerde keyifle yiyebileceğiniz meyvelerden biridir.

Taze meyve çeşitleri için TerraCity AVM’de yer alan Macro Center’a uğrayabilirsiniz.