Yaşınıza Göre Cilt Bakımı!

Güzellik

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Güzellik
  5. Yaşınıza Göre Cilt Bakımı!

Yaşınıza Göre Cilt Bakımı!

Kürler, aromaterapi, masajlar… Vücudunuzu dinlendirmenin ve yenilenmenin yolları saymakla bitmez. Arada bir kendinizi şımartmak iyi gelir. Peki siz yaşınıza göre cilt bakımı yaptırıyor musunuz?

20’li Yaşlarda Cilt Bakımı

Bu yaşlarda cilt güçlü, pürüzsüz ve gergindir. Ancak özellikle alın, burun ve ağız bölgelerinde sivilceler olabilir. Genç cildin tek sorunu da budur. Anahtar kelime temizlik ve nemlendirme. Bu dönemde en sık yapılan hata cildin yağını fazlasıyla alan ürünler seçmektir. Kullanılan kremler ve ürünler gözeneklerin tıkanmasını önlemek için hafif olmalıdır. Leke oluşumunu da engellemek için kullanılan ürünler de parfüm içermemelidir.

30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

30’lara gelince cildinizde küçük sorunlar oluşmaya başlar. Göz çevresi, alın ve ağzın kenarlarında oluşan ilk kırışıklar çıkar. Bu yaşa kadar normal ya da kuru olan bir cilt birden kuruyabilir. Gündüzleri koruyucu kremler, akşamları ise cildi nemlendirip onaran meyve asitli ürünler tercih edilebilir. Bu yaşlarda özel temizliğin dışında nemlendirici bir kremle masaj yapılmalıdır.

40’lı Yaşlarda Cilt Bakımı

Bu yaşlarda cildin kolajen üretimi gitgide zayıflar. Cilt mat ya da solgun bir görünüm alır. Bunun nedeni hücre değişiminin zayıflamasıdır. Giderek daha da kuruyan ve doğal nemini kaybeden cildin derinlemesine nemlendirilmeye ihtiyacı vardır.

50 ve Üzeri Yaşlarda Cilt Bakımı

Yaşın ilerlemesiyle birlikte kullanılan ilaçlar, geçirilen hastalıklar, hava kirliliği cilt üzerinde artık daha belirgin etkiler göstermeye başlar. Bu yaşlarda artık sadece nemlendirici takviyesi değil, 3 ayda bir yoğun bakım içeren uygulamalar yapılmalıdır.