Makyajda Yapılan 5 Hata!

Güzellik

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Güzellik
  5. Makyajda Yapılan 5 Hata!

Makyajda Yapılan 5 Hata!

Yanlış makyaj uygulamasıyla kendinizi daha yaşlı gösterebilirsiniz. Aslında doğru uygulamayla genç görünebileceğinizi biliyor musunuz? İşte sıklıkla yaptığımız yanlışlar uygulamalar…

  1. İnce çizgileri ve kırışıklıkları kat kat fondöten ve kapatıcı sürerek daha fazla göze çarpmasına neden olursunuz. Daha doğal bir görünüm için ince yapılı fondötenleri tercih etmelisiniz.
  2. Sıkıştırılmış toz pudralar cildi daha pürüzlü gösterir. Eğer cildiniz çok yağlıysa ince bir kat pudrayı sadece yüzünüzün T bölgesine uygulamalısınız.
  3. Eğer çabuk kuruyan dudaklara sahipseniz mercan veya şeftali tonlarındaki rujlar sizi daha dinç gösterir ve doğal bir görünüm kazandıracaktır.
  4. Nemlendirilmemiş ciltlere makyaj uyguladığınızda kırışıkların ve cildinizdeki pürüzlerin görüntüsü ortaya çıkar. Bu nedenle makyaj çantanızda nemlendiriciyi eksik etmemelisiniz.
  5. Göz altına krem uygularken nazik ve dikkatli olmalısınız. Göz altı bölgenize sadece küçük dokunuşlarla yumuşak bir masaj yapmalısınız. Serçe parmağınızla küçük halkalar yaparak kremi uygulamanız en doğru teknik olacaktır.

Eğer cildinize uygun ürünleri ve makyaj tekniklerinden ipucu almak istiyorsanız TerraCity AVM’de yenilenen SEPHORA mağazasına bekleriz.