Tatilde Zevkle Okuyabileceğiniz Kitap Önerileri

Eğlence

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Eğlence
  5. Tatilde Zevkle Okuyabileceğiniz Kitap Önerileri

Tatilde Zevkle Okuyabileceğiniz Kitap Önerileri

İster sahilde, ister havuzda ya da yaz tatilini evde geçirelim, kitaplar yaz tatillerinin vazgeçilmezlerindendir. Biz de özel olarak bu yazı hem keyifle hem de yeni bilgiler edinerek geçirmenizi sağlayacak farklı tür ve tarzlarda yakın zamanda yayımlanmış kitaplardan küçük bir liste hazırladık.

  1. Gömülü Dev - Kazuo Ishiguro

Usta yazar Ishiguro, Romalılar sonrasındaki Britanya'da geçen bir aşk, savaş ve intikam romanı kaleme almış. Yazar, Britonlar'dan Axl ile Beatrice yıllardır görmedikleri oğullarına kavuşmak için tehlikeli topraklarda çıktıkları zorlu yolculuğu anlatmış.

  1. Devir - Ece Temelkuran

Bu bir devir romanı. Herkesin zamanı bir başkasına devrettiği hayatta, Ali ve Ayşe'nin beraber kurdukları gizli bir dünya var içinde.

  1. Friedrich Balkonunda - Carlos Fuentes

Usta yazar Carlos Fuentes, ölümünden önceki son eserinde, roman kahramanı olarak Alman filozof Friedrich Wilhelm Nietzsche'yi konuk ediyor. Romanda Meksika'nın siyasal tarihi, bu çerçevedeki yoldaşlıklar ve arkadaşlıklar, Carlos Fuentes'in ve Nietzsche'nin görüşleriyle ele alınıyor.

  1. Uçan Halıların Ayrodinamik Sorunları - Tuna Kiremitçi

Tuna Kiremitçi, bilindik tarzının dışında daha postmodern bir roman ile karşımızda. Kitapta çok satan aşk romanları yazmaktan usanan bir Türk yazarın dünyayı fethedecek bir roman yazmak uğruna yaşadığı sancıları, yer yer eleştirel ve mizahi bir bakış açısıyla anlatılıyor.

Güneşiniz, keyfiniz ve kitabınız bol olsun. TerraCity AVM’de yer alan D&R mağazasında tarzınıza uygun kitapları bulabilirsiniz. İyi okumalar!