Yeni Çıkan Kitaplar!

Bilgi

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Bilgi
  5. Yeni Çıkan Kitaplar!

Yeni Çıkan Kitaplar!

Kitap koleksiyonunuza yeni eklemek istediğiniz kitaplar mı var? Severek okuyacağınız, tavsiye edeceğiniz 3 yeni kitap çıktı!

Havadan Sudan Doğru Bilinen Yanlışlar - Mikdat Kadıoğlu

Küresel ısınma mı yoksa iklim değişikliği mi? Türkiye tropikal iklime mi giriyor? Mevsimler kaydı mı? Kar yağınca mikroplar kırılır mı? Ve daha pek çoğu... Kuraklık, sel gibi aşırı hava olayları medyada sık sık yer bulan haberlerden. Ancak yetkililerin yanlış bilgiler vermesi, muhabirlerin, öğretmenlerin ve halkın bilgileri teyit etmemesi yanlışlıklara neden oluyor. Prof. Mikdat Kadıoğlu, sınavlarda ve ders kitaplarında yer alan, doğru sanıldığı için sürekli yapılan yanlışları “Havadan Sudan Doğru Bilinenen Yanlışlar” kitabında irdeliyor.

Yaşar Kemal: İnsanı, Toplumu, Dünyayı Kucaklamak – Kolektif

Türk edebiyatının büyük ve unutulmaz ismi Yaşar Kemal 2015’te hayatını kaybetmiş; birinci yıl dönümünde “Yaşar Kemal: İnsanı, Toplumu, Dünyayı Kucaklamak” adlı sempozyumla Galatasaray Üniversitesi’nde anılmıştı. Yaşar Kemal’in romancılığının, gazeteciliğinin, röportaj yazarlığının, doğaya ve çevreye karşı olan duyarlılığının, kadının toplumdaki yerine ilişkin görüşlerinin tartışıldığı sempozyum kitap haline getirildi. Sempozyum bildirilerinden oluşan derleme ile Yaşar Kemal’in eserlerine ışık tutulması ve büyük ustanın zengin yazın dünyasının genç ve gelecek kuşaklara aktarılması amaçlanıyor.

Aramızdaki Ağaç - Sema Kaygusuz

Yazdığı eserlerle Türk edebiyatının önemli isimleri arasında yer alan Sema Kaygusuz’un yeni kitabı “Aramızdaki Ağaç” Metis Yayıncılık’tan çıktı. Sema Kaygusuz yeni kitabında düz yazılarını bir araya getiriyor. 120 sayfadan oluşan kitapta yer alan 21 yazının başlıkları şöyle: Dilenci ve Allah; Periler; Üç Kelebek; Anneyi Gör, Öyle Büyü; Hunganga; Müstehcen Kadınlar, Bölücü Erkekler; Buradan Bakmak; Ulusal Edebiyat; Gözün Kayıp Oyuğu; Dünyalılar; Kuşların Öğüdü; Karganın Gömdüğü Habil; Ezeli Bir Yabancı, Alevi; Ejderhanın Cinneti; Hınç Rejiminde Direniş; Açlığı Yaratmak; Dilin Kahreden Şenliği ya da Şiir; Kibrin Gizli Seremonisi; Neurergus Strauchii Munzurensis; Canlının Arkasında; Öd.