Sağlık Hakkında Efsaneler!

Bilgi

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Bilgi
  5. Sağlık Hakkında Efsaneler!

Sağlık Hakkında Efsaneler!

Yıllardır duyduğunuz sağlığın vazgeçilmezleri sandığınız şeylerin aslında birer efsane olduğunu biliyor muydunuz? İşte size 5 maddede sağlık efsaneleri;
1. Günde 8 barda su için!
Araştırmalara göre, susuz kaldığınız anda su içenlerin sağlıklarını koruyabildikleri gözlenmektedir. Bardak saymaya gerek yok. Suyun yanı sıra çorba, meyve ve sebze gibi sıvıdan yana zengin gıdalar, meyve suyu, çay ve kahve gibi içecekler su ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olur. Aslında en önemli nokta tuvalete çıktığınızda idrarınız koyu sarı renkte geliyor mu? Tuvalete az mı çıkıyorsunuz?
2. Yumurta kalbe zararlıdır!
Günde 1 yumurta yemek kalp rahatsızlığı riskini artırmaz. Dahası yuurta kalp hastalıkları riskini düşürebilecek besin maddelerinden biri olan Omega 3 içermekteir.
3. Deodorant kullanımı meme kanserine neden olur!
Ulusal Kanser Enstitüsü, meme kanserine herhangi bir ürünün neden olduğunu gösteren hiçbir kanıt olmadığını açıklamıştır.
4. En kirli alanlar klozetlerdir!
Aslına bakılacak olursa klozetler değil de banyo kapıları, kapı kolları daha çok kirlidir. Bu yüzden kapı veya kulplara kağıt mendille dokunmak daha doğru bir hareket olabilir.
5. Soğuk hava, soğuk algınlığına neden olur!
Soğuk havada uzun zaman harcamak sizi hasta etmez.