Ofis Çalışanların Yaptığı Makyaj Hataları

Bilgi

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Bilgi
  5. Ofis Çalışanların Yaptığı Makyaj Hataları

Ofis Çalışanların Yaptığı Makyaj Hataları

Ofis makyajı esnasında hata yapmamızı tetikleyen, sabahları erkenden kalkmakla başlayan acele hazırlık. Peki bu makyaj hataların önüne geçmek için neler yapabiliriz?

  1. Fondöten

Fondöten alırken her zaman yapılan hatalardan biri, ten rengine ve cilt tipine uygun alamamak. Fondöten alırken cilt tonu uyumundan önce cilt tipinize uygun olmasına dikkat edin. Daha sonrası için kozmetik mağazasında bulunan uzmanlara danışarak cilt tonunuza uygun fondöteni keşfedin.

  1. Koyu Göz Kalemi

Sabahları aceleyle yaptığınız abartılı göz makyajına artık son! Gözlerinizi daha küçük gösteren bu makyaj hatasından artık kaçının.

  1. Makyajda Vakit Kaybetmek

Her sabah hazırlanırken makyaja fazla zaman harcıyorsunuz. Bunun sizin için de dezavantaj olduğunun farkındasınız. Makyajda fazla zaman harcarken çoğu zaman göz makyajı ve ruj da doğru kararlar veremiyorsunuz. İş makyajınız da her zaman doğal görünümde olmaya özen gösterin.

  1. Allık

Uykulu halde makyaj yapımı bazen komik görüntüye sebep verebiliyor. Karanlık bir oda da makyaj yapmak da aynı şekilde... Doğru allık uygulaması yüzünüzü daha ince gösterebilecekken yanlışlıkla yüzünüzün her yerine fazla allık uygulaması yapabiliyorsunuz. Allık uygulaması yaparken sadece elmacık kemiklere doğru doğal bir şekilde uygulayabilirsiniz.

  1. Ruj Kullanımı

Sabah özenle sürdüğünüz ruj, öğlene doğru tuhaf bir şekilde dağılıyor mu? Rujunu tazelemeyi de unutanlardan mısınız? Eyvah!