İş Başvurusunda Yapılan Hatalar!

Bilgi

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Bilgi
  5. İş Başvurusunda Yapılan Hatalar!

İş Başvurusunda Yapılan Hatalar!

Yeni iş bulmak artık eskisi kadar kolay değil. Daha fazla tecrübe, bilgi baş gösteriyor. Peki iş ararken yaptığınız hatalar… İş aramak bazen çok can sıkıcı bir deneyim haline gelebilir. Sürekli arka arkaya iş başvurusunda bulunmak, saatlerce üzerinde çalışarak özgeçmiş yazmak ve işverenlerin sizi nasıl değerlendireceğini düşünmek gerçekten moral bozucu olabiliyor. Hadi gelin birlikte iş ararken en fazla yapılan hataları gözden geçirelim.

  1. Bir günde çok fazla cv göndermeyin!

İş ararken sakın tek günde 15-20  firmaya birden özgeçmişinizi göndermeye kalkmayın. Bu şekilde pek bir yere varamazsınız; ideal olarak bir günde iki veya üç iş başvurusu yapabilirsiniz. Pozisyona göre düzenlerseniz çok daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

  1. Ön Yazınızı Kısa Tutun!

Özgeçmişinizin ön kapağındaki yazıyı kısa ve öz tutun. Anlatmak istediğiniz mesajı ne kadar kısa yazabilirseniz, o kadar iyi.

  1. Sosyal Medya Kanallarını Kullanın!

Sosyal medyada saatler harcıyorsanız, bu zamanı yararlı bir iş için kullanın. Günümüzde birçok şirket, iş ilanlarını sosyal medya kanallarından duyuruyor. Yani sosyal medya sayfalarınızı, sırf selfie koymaktan çok daha işe yarar şekilde kullanabilirsiniz.