İş Başvurusunda Nasıl Bir Kombin Tercih Etmelisiniz?

Bilgi

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Bilgi
  5. İş Başvurusunda Nasıl Bir Kombin Tercih Etmelisiniz?

İş Başvurusunda Nasıl Bir Kombin Tercih Etmelisiniz?

İş görüşmesinin en önemli noktalardan biri de hangi sektörde, hangi pozisyona başvurduğunuz çok önemlidir. Aslında bu seçenekler bize nasıl giyinmemiz gerektiğinin ipucunu vermektedir.

Mesela bir kozmetik firmasına gidiyorsanız makyajınızı ön planda tutabilirsiniz. Finans, pazarlama gibi sektörlere iş başvurusuna gidiyorsanız daha sade ve şık görünmeniz gerekmektedir. Ayrıca iş görüşmesine giderken seçeceğiniz kıyafetin renkleri de önemlidir.

Pembe, mor, sarı;

Ciddi bir pozisyonda iş görüşmesine gidiyorsanız kesinlikle tercih etmemeniz gereken tonlardır. Karşınızdakine ciddi gözükmeme ihtimaliniz çok yüksek. Fakat illa renkli giyinmek istiyorsanız bu tonları pastel renklerde kombinleyebilirsiniz. Eğer yaratıcı, eğlenceli bir sektör ise bu renkleri kullanmak için hiç çekinmeyin.

Mavi;

Güven veren bir renktir. Sade aksesuarlarla destekleyebilirsiniz.

Kırmızı;

Eğer kıyafetlerinizde kırmızı kullandıysanız kesinlikle ruju da kırmızı kullanmamalısınız. Makyajınız daha doğal olmalıdır.

Siyah;

Her iş görüşmesinde en çok tercih edilen, risksiz bir renktir.

Aslında ne giyerseniz giyin. Seçeceğiniz kombinlerde önemli olan nokta iş tecrübenizin, bilginizin önüne geçmemesi olacaktır.

Yeni iş görüşmesi için yeni bir kombin edinmek isterseniz TerraCity AVM’de yer alan Zara mağazasına göz atabilirsiniz.