Evde Kaktüs Bakımı!

Bilgi

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Bilgi
  5. Evde Kaktüs Bakımı!

Evde Kaktüs Bakımı!

Evde bitki beslemeyi sevenler buraya! Şık görünümü ve kolay bakımıyla kaktüsler bir numaralı ev bitkiniz olacak. Kaktüsün yararları nedir ve bakımı nasıl yapılmalıdır?
Nasıl bakılmalı?
Kaktüs birkaç bakım kuralına uyulduktan sonra neredeyse hiçbir şey yapılmadan yaşayan bir bitkidir. Genel olarak başka saksı bitkilerinden farklı olarak kaktüsün toprağı kuru olmalıdır.
Saksının üst kısmında kalan toprak kuru olsa bile iç kısımlar ıslak olabilir bu nedenle kaktüs sulanmadan önce kontrol edilmeli, eğer kuruysa sadece toprağın ıslanacağı kadar su verilmelidir. Bu bakım şekli nedeniyle kaktüsler genelde cam fanus ve saksılarda yetiştirilmektedir. Eğer kaktüsünüze fazla su verirseniz yumuşar ve bir daha geri dönüşü olmayacak şekilde bozulabilir. Kaktüsler yapıları gereği güneşi sever, bu nedenle kaktüslerinizi cam kenarına veya gün ışığını bolca alabilecekleri bir yere koymalısınız. Gün ışığını alamayan kaktüsler kurumayabaşlayacaktır.
Yararları nelerdir?
Kaktüsler evde ve ofis ortamında radyasyonu emerek ortamdaki radyasyonu büyük ölçüde azaltır. Bilimsel çalışmalar sonucunda tamamen bitirmeseler de büyük ölçüde azalttıkları gözlemlenmiştir. Aynı zamanda diğer bitki çeşitlerine göre daha fazla oksijen üretmektedir.