Vücut Şeklinize Göre Giyiniyor Musunuz?

Alışveriş

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Alışveriş
  5. Vücut Şeklinize Göre Giyiniyor Musunuz?

Vücut Şeklinize Göre Giyiniyor Musunuz?

Daha kusursuz görünebilmenizin en önemli detaylardan biri de vücut şeklinize göre giyiniyor musunuz, doğru parçaları seçiyor musunuz?

Kusurlu vücut yoktur, yanlış ürünler seçimi vardır. Peki vücut tipinize göre giyinerek nasıl kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz?

Armut Şekilli Vücutlar

Üst bölgeni ince, belden basene kadar kalın ve kıvrımlıysanız armut şekilli vücuda sahipsiniz demektir. Kendinizi daha ince ve bacak boyunuzun daha uzun gözükmesi için bel kemerleri kullanabilirsiniz. Bu sayede daha uzun gözükeceksiniz. Kısacası üstü dar altı geniş kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Ters Üçgen Şekilli Vücutlar

Bu vücut şeklinde dar kalçalar ve geniş omuzlar dikkat çeker. Bu yüzden üstü dar altı geniş kıyafet parçalarını tercih etmeliler. Bacak boyları uzun olduğu için geniş paça pantolonlar tam onlara göredir.

Dikdörtgen Şekilli Vücutlar

Bacaklarınız uzun, kalça ve omuz ölçüleriniz aynı ise işte bu sizin vücut tipiniz. Yarım kol ya da kolsuz parçaları istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Kum Saati Şekilli Vücutlar

Simetrik omuzlar, dolgun göğüsler ve ince beliniz var ise kum saati vücut tipine sahipsiniz demektir. Giyeceğiniz her kıyafet  sizi kusursuz gösterecektir.

Elma Şekilli Vücutlar

Beli biraz kalın, omuzlar geniş ve kalçalarla aynı hizada iseniz elma şekilli vücut tipine sahipsiniz demektir. Karın bölgesinde yoğunlaşan kiloları gizlemek için yüksek belli etekler, geniş paçalı pantolonlar ve oversize gömlekler, tshirtler tercih etmelisiniz.

Vücut tipinize uygun, istediğiniz trendleri yakalamak için TerraCity AVM’ye bekleriz.