2018 Yılını Çerçevesiz Telefon Furyası Saracak

Alışveriş

  1. Ana sayfa
  2. Trends
  3. TerraCity Blog
  4. Alışveriş
  5. 2018 Yılını Çerçevesiz Telefon Furyası Saracak

2018 Yılını Çerçevesiz Telefon Furyası Saracak

Geride bıraktığımız 2017 yılının en önemli akıllı telefon trenleri çerçevesiz tasarımlardı. 2018 yılında da bu trend, artarak edecek gibi duruyor.
Bugüne kadar telefonların ön yüzüne baktığımızda hatrı sayılı oranda çerçeveler görüyorduk. Bu yıl satışa çıkan akıllı telefonların %80’ni ekran-kasa oranını neredeyse yok denecek kadar çerçevesiz bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Peki 2018 yılında çerçevesiz dikkat çeken telefonlar hangisi?
Samsung Galaxy S8 Ailesi ve Galaxy Note 8 çerçevesiz akıllı telefon trendine zaman kaybetmeden giriş yapan Samsung, yeni çıkardığı telefonlar için “Sonsuz Ekran” isimlendirmesini kullanıyor. Teknik özelliği bakımından da bir çok donanıma sahip olan Galaxy S8, S8+ ve Galaxy Note 8’ hala sahip olmadıysanız bu yıl yer verin deriz.
Apple iPhone X
iPhone 6 ailesinde bugüne kadar tasarım konusunda büyük değişiklik yapmayan Apple, nihayet 10. Yıla özel olarak tanıttığı iPhone X modelinde çerçevesiz ekran tasarımına geçiş yaptı.
Huawei Mate 10 Pro
Son yılların belki de en başarılı akıllı telefon üreticisi Huawei, Mate serisi ile yeni modellerinde çerçevesiz tasarımlara geçti.
Son dönemlerde akıllı telefonlar sadece teknik özellikleriyle değil, tasarımlarıyla da dikkat çekmeye başlamasıyla Antalya’da TerraCity AVM’de yer alan Mediamarkt’tan temin edebilirsiniz.